Haber

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanglay basın mensuplarıyla buluştu

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanglay kentte basın mensuplarıyla buluştu.

Öğretmen evindeki programda konuşan Tanglay, 5 yıllık görev süreleri boyunca değerli projeleri hayata geçirdiklerini ve başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Yeniden belediye başkanlığına aday olduğunu belirten Tanglay, şehrin potansiyelini ortaya çıkaracak projeler üretmeye devam edeceklerini belirtti.

Tanglay, halkın yetki vermesi halinde 31 Mart’tan sonra da aynı şevkle görevine devam edeceğini belirterek, şöyle konuştu:

“Yüzü bembeyaz, başımız dik, alınlarımız açık halkımızın huzuruna çıkıyoruz. 13 mahallede de acıları maksimuma indirdik. Halkımız tercihini bizden yana kullanırsa geri kalan çalışmaları da tamamlarız. Kentsel dönüşüm projelerimiz devam ediyor, altyapı ve üstyapı sorununu da çözdük. Bitlis turizmi tüm gücümüzle devam edecek.” “Yeniden büyümesi için çalışacağız. Kentte 450’nin üzerinde tescilli bina var, bunları pazarlamamız lazım. Gelen turistlere daha iyi hizmet verebilmek için sosyal tesis sayımızı artıracağız.”

Hayata geçirilen projeleri anlatan Tanğlay, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızla birlikte şehrimize 1500 kişi kapasiteli kapalı spor salonu ve stadyum inşa ettik. El-Aman Hani Kayak Merkezi’nin tadilatını gerçekleştirdik. Eski kapalı spor salonunu yaptırıp yerine antrenman salonu yaptırdık. Eski gençlik merkezlerimizi onardık, yazılım kursları açtık. “Açıyoruz. Yeni kadın merkezinin açılışını yapıyoruz.” dedi.

Kentin kalkınması için kapsamlı çalışmalar yürüttüklerini belirten Tanglay, şöyle devam etti:

“Bitlis’te kendi kendine yeten bir bütçeyle çalışmak mümkün değil. İktidarın gücünü yerelde kullanabilmek için hükümetle birlikte hareket etmek gerekiyor. Beş yıl boyunca istediğim hiçbir şeyden geri kalmadım. Milletvekillerimizin desteğini aldık, bakanlarımızdan da istedik. Çok şükür şehrimize çok güzel hizmetler kazandırdık. Şeffafız.” “Dürüst ve adiliz. Telefonumuz, kapımız her zaman herkese açık oldu. Kimsenin siyasi görüşüne, ayrımcılığına bakılmaksızın eşit hizmet verdik. Bundan sonra Bitlis için elimizden geleni yapacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu