Haber

1 saatte kazandığı para dudak uçuklatıyor! Atatürk’e benzeyen kişi meydan okudu

Özellikle 29 Ekim ve 10 Kasım döneminde Atatürk üzerinden vatandaşların duygularını istismar edenlerin sayısı her geçen yıl artıyor. Bunun son örneği Muğla’da yaşandı…

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Milas ilçesinde düzenlediği Cumhuriyet Balosunda masaları tek tek gezen ‘sahte Atatürk’ gündeme geldi. İsminin Necdet Bardak olduğu öğrenilen şahsın bir saatlik sofra selamlamasından 10-25 bin lira arası kazandığı belirtildi.

Sosyal medyada yayılan görüntülerin ardından açıklama yapan emekli öğretmen Necdet Bardak, “Önümde hukuki bir engel yok, bunu yapmaya devam edeceğim” dedi. söz konusu.

Gerici görüntülerin ardından Atatürkçü Düşünce Derneği, ADD’nin Milas Şubesi’nin 26 Ekim’de düzenlediği ve 11 Kasım’da sosyal medyada görüntüleri ortaya çıkan etkinliğe ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Giden kişinin uygunsuz gösterisi” denildi. Mareşal üniformasıyla masalarda kendisini selamlayan, kendisini değişmeyen önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e benzeten bu tavır, gerek ülkemizde, gerekse basın ve sosyal medyada tepki ve üzüntüyle karşılandı.” kelimeler kullanıldı.

Kaynak: Haberler.com / Sayfa 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu