Ekonomi

Bursa İnegöl’de engelli öğrencilere ‘engelsiz’ iş ve istihdam

BURSA (İGFA) –İnegöl Belediyesi’nin örnek sosyal belediyecilik hizmetlerinden biri olan Manisiz Sosyal Yaşam Merkezi, bireylerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Ailelerinin kendilerine vakit ayırabilmesi için engelli öğrencilere belirli dönemlerde bakım hizmeti verilen merkezde engelli bireyler de hayata hazırlanıyor. Burada verilen eğitimler, uzman eğitimciler gözetiminde engelli öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlıyor.

5 ENGELLİ ÖĞRENCİ İŞ SAHİBİ OLDU

İnegöl Belediyesi Manisiz Sosyal Yaşam Merkezi’nde eğitim gören öğrencilere hem manevi destek sağlanıyor, hem de hayata hazırlanma ve topluma entegrasyon anlamında gelişimlerine katkı sağlanıyor. Nitelikli öğrencilere akademik eğitimin de verildiği merkezde 5 öğrenci iş hayatına kazandırıldı. 4 öğrenci özel sektörde çalışmaya başlarken, bir engelli öğrenci ise aldığı akademik eğitimle girdiği KPSS sınavından yeterli puanı alarak memur olmayı başardı.

HEM AİLELER HEM ENGELLİ BİREYLER GÜLÜYOR

İnegöl Belediyesi Manisiz Sosyal Yaşam Merkezi’nde aldıkları eğitim sonucunda istihdam edilen öğrencilere merkez yetkilileri zaman zaman ziyaretler yaparak destek sağlamaya ve durumlarını takip etmeye devam ediyor. İş hayatıyla ve dolayısıyla sosyal hayatla tanışan öğrencilerin başarıları merkez yetkililerini gururlandırırken, engelli bireylerin iş hayatına katılımının onların sosyal ve ruhsal gelişimlerine önemli ölçüde etki ettiği belirtildi. Bu vesileyle topluma faydalı bireyler haline gelmelerinin aileleri için gurur kaynağı olduğu kaydedildi.

basyayla-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu