Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgür Efendi’yi vesayetten kurtaracağız

Türkiye genelinde yerel seçimlerde yarışacak isimler belli oluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da katıldığı AK Parti Aday Tanıtma Toplantısı’nda adayları tek tek açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, adaylarla tek tek fotoğraf çektirmeden önce katılımcılara hitap ederek gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı, PKK’nın siyasi uzantısı olan DEM Partisi ile yerel seçimlere ilişkin iş birliği ve görüşmelere de değindi.

“Beceriksiz hırslarla karşı karşıyayız”

Mayıs ayındaki genel seçimlerde bilinmeyen iş birliğinin bu dönemde gözlerimizin önünde yaşandığını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bir yanda emperyalistler, diğer yanda onların piyonu olan beşinci kol unsurları var. Türkiye karşıtları, çok çeşitli alanlarda devşirdikleri bu beşinci kolu adeta manipüle ediyorlar. Siyasetten medyaya. Beceriksiz hırslarla karşı karşıyayız.

“CHP emperyalistlerin koçbaşı olmuştur”

Ülkemizin ikinci büyük partisi olan CHP, maalesef mevcut yönetim döneminde emperyalistlerin koçbaşı haline gelmiştir.

“İşbirliklerini yeterince ortaya koydular”

CHP’nin bölücü terör örgütünün içinden çıkamadığı için DEM’lilerle işbirliği yapması bunun son sahnesidir. İşbirliği gizlice devam etti. Artık bunu tamamen patlattılar.

“Özgür Usta, iradesini ve ipini terör örgütü temsilcilerine teslim etti”

Mayıs seçimlerindeki yenilginin yükünü, birkaç ay öncesine kadar uğruna gözyaşı döktüğü Kemal Bey’e yükleten Özgür Efendi, vasiyetini ve ipini temsilcilerine devretti.

Özgür Efendi, bölücülerle iş birliği yaparak Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu partinin tabutunu bizzat çiviledi. Bu iki parti, vatanın ve milletin aleyhine olan her şeye karşı birlikte hareket eder, vatanın ve milletin lehine olan her şeye karşı çıkar.

“Özgür efendiyi vesayetten kurtaracağız ve onu özgürleştireceğiz.”

Son aylarda giderek sıklaşan 28 Şubat benzeri provokasyonlar da aynı oyunun bir parçası. Ülkenin bekasını, milletin geleceğini hiçe sayarak içinde yer aldıkları bu kirli senaryolar eski Türkiye’de muhtemelen işe yaradı ama artık bıktık. Bu nedenle 31 Mart’ta Özgür Efendi’yi vesayetten kurtaracağımızı söylüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu