Ekonomi

Uzman açıkladı: Evinizi daha sıcak tutmanıza yardımcı olabilecek önlemler

Uzmanlardan bazı kolay testlerle ev içindeki sıcaklığın nasıl artırılabileceğine dair açıklama geldi. İngiltereGüç yoksulluğu, Avrupa da dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde büyüyen bir sorundur. enerji yoksulluğuile mücadele etmek Akaryakıt Yoksulluğuna Son KoalisyonuAdı geçen kuruluşa göre geçen yıl İngiltere’de yaklaşık olarak 5 bin ölümGerçekleşeceği tahmin ediliyor.

İngiltere’de küresel yenilikdestekleyen bir temel Nesta’nınsürdürülebilir gelecekten sorumlu müdür yardımcısı Katy Kral, “Bu ucuz veya ücretsiz yöntemlerin bazıları hakkında yeterli bilgi yoktu.” diyor. Geçtiğimiz yıl Nesta, insanların peteklerin arkasına folyo uygulayarak veya pencerelerine cam sineması ekleyerek tasarruf sağlayabileceklerini iddia etti. Kilovat saatyayınlanan .

Tipik bir İngiliz evi güç tüketimindeBu bilgi beklenen değişime göre kazan tarafından peteklere gönderilen suyun sıcaklığını belirler. 60 dereceye kadarbırakmak Bu size yılda 43 £ (55 $) tasarruf sağlayacaktır. gösteriyor. King, kazan suyu sıcaklığının daha da düşürülmesi durumunda bu tasarrufun artacağını söylüyor.

cam filmleriYaklaşık olarak birden fazla konutta £40 (51 pound) paradan tasarruf edebilirsiniz. Bu veriler 2023 Bu, sonbaharda Birleşik Krallık’taki enerji maliyetini yansıtıyor. Ancak ABD Enerji Bakanlığı, pencerelerden geçen ısının yaklaşık olarak binaları ısıtmak ve soğutmak için kullanılan enerji miktarına karşılık geldiğini söylüyor. Yüzde 25-30yarattığını tahmin ediyor.

Ancak Nesta’nın araştırmasına göre folyo takviyesi Çok fazla tasarruf sağlamadığını söylüyor. Bu sadece gazveya yakıt bazlı ısıtma Sistemli konutlarda dıştan yalıtımlı duvarlarda çalışır. Ancak hava kaçağını azaltmak oldukça etkili olabilir.

senin termostatın 20 dereceden 19 dereceye kadarindirebilmek 100 £’dan (127 $) başlayan fiyatlarla Daha az tasarruf sağlayacağı da düşünülüyor. Başka birçok tasarruf formülü de var. Örneğin radyatörlerin havalandırılması da ısıtmayı iyileştirmenin iyi bir yoludur.

Sürdürülebilir Enerji Merkezi’nde yakıt yoksulluğu danışmanı Elliot Clark, Ayrıca duşta ne kadar zaman geçirdiğinizi de düşünmeniz gerektiğini söylüyor. Özellikle suyun elektrikle ısıtıldığı bir duşunuz varsa. Birleşik Krallık’taki mevcut ortalama elektrik fiyatlarıyla, 10 dakikalık sıcak duşun maliyeti yaklaşık 50 peni (64 sent).

Bu tek başına büyük bir ölçü değil. Ancak örneğin üç kişi yaşıyorsanız ve yılın 365 günüyle çarpılırsa yaklaşık olarak 550 pound (700 $) tutma. Clark, duş süresini dört dakikaya indirerek bu maliyeti yarıdan fazla azaltabileceğinizi söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu