Ekonomi

Türk Hava Yolları depremzedeler için iş ilanını duyurdu

THY’nin “kariyer.thy.com” uzantılı internet portalında yayınlanan ilanda, şirketin Türkiye’nin yaşadığı büyük felaketin ardından her vatandaşın acısını hissettiği belirtildi.

Depremden etkilenen vatandaşlara tam zamanlı çalışma imkanı sunan ‘afet duyurusu’ uygulamasına geçildiği takdirde THY ailesine modül olabilmenin mümkün olduğu ve duyuru kurallarının geçerlilik kazandığı belirtildi. aşağıdaki gibi listelenmiştir:

“Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olup, kayıtlı ve isimli sicil arşiv kaydı bulunmayan, 1 Ocak 1985 ve sonrasında doğmuş, üniversitelerin en az 4 yıl eğitim veren lisans bölümlerinden mezun olanlar (Yurtdışı üniversitelerden mezun olan adaylardan YÖK denklik belgesi istenecektir), lisans eğitimlerine devam ederler.Temmuz 2023 tarihine kadar mezun olduklarını belgeleyebilenler.İyi derecede İngilizce bilenler, THY’deki görevinden ayrılmamış olanlar. AO veya diğer kuruluşlara disiplinsizlik nedeniyle fesih suretiyle THY AO veya THY AO’ya bağlı şirketlerden ayrılmayanlar.”

Açıklamaya göre, 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’na göre OHAL’den etkilenen iller olarak kabul edilen Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ ve/veya 1. derece yakınları (anne, “afetzede” sayılan adaylar (baba, kardeş, eş veya çocuk) başvuru yapabileceklerdir.

Başvurular 24 Nisan Pazartesi saat 23.55’e kadar alınacaktır.

İlan ve başvuru yapılabilecek pozisyonlar hakkında detaylı bilgiye “https://careers.turkishairlines.com/acik-positions/” adresinden ulaşılabilir.

haberkartepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu