Haber

Tokat’ta depremzedeler toplu taşımayı ücretsiz kullanacak

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından kentte ağırlanan depremzedelerin toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabileceklerini bildirdi.

Tokat Belediyesi Mart ayı Meclis Toplantısı, Eroğlu başkanlığında Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, asrın felaketinin üzerinden 24 gün geçtiğini ancak acıların hala taze olduğunu söyledi.

Yaraların çabuk sarıldığını, devletin ve milletin yaraları çok çabuk sardığını vurgulayan Eroğlu, “İnanıyorum ki şehirlerimiz çok kısa sürede eski haline kavuşacak. Deprem bölgesinden yeni geldim ve buradayız. Oradaki yaraları sarmaya çalışıyoruz.” söz konusu.

Meclis toplantısında Tokat’ta ağırlanan depremzedeler için kararlar aldıklarını anlatan Eroğlu, şöyle konuştu:

“7 bin civarında depremzedeyi Tokat il merkezimizde misafir ediyoruz. Aldığımız yardım kararlarından biri de misafir depremzedelerimizin şehir içi toplu ulaşımdan belediyemiz pahasına ücretsiz yararlanmaları. Kararı vekillerin oy birliği ile aldık. Belediye Meclisimizde tüm partilerin.Tokat yardım edenlerin şehridir.Biz Allah’ın evlatlarıyız. Burada yardım etmek bizim görevimiz. Zorda olana ve zorda olana birlikte yardım etmek bizim görevimiz. Karara oy birliği ile destek veren tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Rabbim bir daha böyle bir felaketi ülkemize yaşatmasın.”

Toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu