Haber

TİP Genel Başkanı Erkan Baş’tan Erdoğan’a: Ayakkabınızı yalayanlarla bizi karıştırmayın

Türkiye Emek Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erkan Baş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için gündeme gelen tartışmaları da değerlendirdi. Baş, Erdoğan’ı eleştirerek, “Türkiye’nin seçim sürecine girmesi, burada kanunlar olduğu gerçeğini rafa kaldırmamızı gerektirmez. Bu ülkede anayasa ve kanunlar vardır.” Erkan Baş, Anayasa’nın Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığını sınırlayan 101. maddesini ve Seçim Kanunu’nda yapılan değişikliğin 1 yıl sonra uygulanabileceğine dair yasal kararları hatırlattı.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

AYAKKABILARINIZI YALAYAN BİZ DEĞİLİZ: Hep aynı şeyi söyledik. Erken seçim bile gecikti. Yapılması gereken bir an önce seçim kararı almaktır. Bugün arkandayız. Hepimizin yaşadığı ve ülkemize ne kadar büyük zararlar verdiğini gördüğümüz bu canavarca sistemden bir an önce kurtulmalıyız. Türkiye’nin bir seçim sürecine girmesi, burada kanunların olduğu gerçeğini rafa kaldırmamızı gerektirmiyor. Bu ülkenin bir anayasası ve kanunları var. Bir de cumhurbaşkanı unvanına sahip bir kişi var. diyor; ‘İstediğim parti ve adayların istediğim zaman, benim kararımla, istediğim yasalarla girebileceği sözde bir seçim yapacağım.

Buna karşı söylenecek tek şey var. Erdoğan, ayakkabısını yalayanlarla bizi karıştırma! Ayakkabılarını yalayan biz değiliz! Türkiye bir aile şirketidir, babadan oğula geçen bir kabile değil. Daha açık konuşayım, burası dingoların ahırı değil. Recep’in çiftliği değil, Tayyip’in cemaati değil, Erdoğan’ın şirketi de değil. Köle değiliz, maraba değiliz, mürit değiliz. Kendini padişah zanneden gidip yüzüne soğuk su çarpsın önce kendine gelsin.

BİZ BİLDİĞİNİZ MUHALEFET DEĞİLİZ: Biz vatandaşız, vatandaşız. Hepimizi bağlayan ve cumhuriyetin doğru, kötü ve eksik işlemesine sebep olan metin Anayasa’dır. Hile ve hırsızlıkla değiştirdiklerini ama her işlerine geldiklerinde bu Anayasayı millet yapmış diye akıl yürütmeye çalıştıklarını hatırlatmak isterim: İşinize gelince millet yaptı diyeceksiniz. Bütün hilelerinize rağmen değiştirdiğiniz anayasa, işinize gelmeyince anayasayı dolanıp kanunları süpürüyormuş gibi yapıyorsunuz. altına alacaksınız… Biz de susacağız, hepsi bu mu?

Erdoğan’a söylüyorum: Biliyorsunuz biz muhalefetten değiliz. Bizler halkın sorumluluğunu alan, gücünü ve sözünü halktan alan, sizi o koltuklara oturtan kardeşlerinizin önünde bile geri adım atmayan, yarım yamalak geri çekilmeyen bir geleneğin temsilcileriyiz. bildiklerini söylemekten ve inandıklarını savunmaktan adım adım. Bugünden sonra doğru bildiğimizi söylemekten asla çekinmeyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu