Rusya

Stoltenberg’in Rusya’yı vurma kısıtlamalarının kaldırılması çağrısına Moskova’dan yanıt

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’da Kırım’ı temsil eden milletvekili Şeremet, Sputnik’e demecinde NATO Genel Sekreteri’nin Batı silahlarının Rusya’daki hedeflere karşı kullanılmasına ilişkin kısıtlamaların kaldırılması çağrısına ilişkin yorumunda Stoltenberg’in Avrupa’yı barut fıçısına çevirmek için her şeyi yaptığını söyledi.

NATO Genel Sekreteri’nin Rusya topraklarına yönelik saldırılar ile ilgili bazı kısıtlamaların kaldırılması çağrısını ‘çılgınlık’ olarak nitelendiren Şeremet, “Stoltenberg’in çağrısı, Batı ülkelerinin nüfusu için olası felaket sonuçlarını düşünmeksizin savaş çılgınlığı ve Rusya’ya ne pahasına olursa olsun zarar verme arzusu tarafından dikte ediliyor” ifadelerini kullandı.

Rus vekil, Stoltenberg’in Ukrayna ihtilafını daha da alevlendirmek için her şeyi yaptığının ve böylelikle Avrupa’yı barut fıçısına çevirdiğinin altını çizdi.

Daha önce NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Economist dergisine verdiği demeçte Ukrayna’nın Batı silahlarını Rusya’daki hedeflere karşı kullanmasının önündeki kısıtlamaların kaldırılması gerektiğini söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu