Haber

Sokaktaki canlar mamaya kolayca ulaşıyor

Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan’ın sık sık lisana getirdiği üzere Gemlik Belediyesi, yalnızca 120 bini aşkın Gemliklinin değil, sokaktaki canların da belediyesi olduğunu gözler önüne seriyor. Belediye grupları, ilçenin çeşitli noktalarında bulunan mama odaklarına tertipli olarak yüzlerce kilo mama desteği gerçekleştiriyor.

Gemlik Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü grupları, Gemlikli hayvan severlerin de takviyesiyle sokaktaki canların karınlarını her mevsim rahatlıkla doyurabilmesi için çalışmaya devam ediyor. Takımlar, şimdiye kadar 25 farklı noktaya mama odağı ile su ve beslenme kapları yerleştirdi. Bu noktalara her hafta yaklaşık 500 kilo kuru mama bırakılıyor. Mamalar, kedi ve köpeklere yönelik farklı olarak ekleniyor. Öte yandan bilhassa kıyı kısmındaki mama odaklarından güvercin ve martıların da beslendikleri görülüyor. Odakların paklık ve bakımları belediye takımları ve hayvan severler işbirliğinde yapılıyor.

Gemlik’te sokaktaki canların sıhhat beslenmeleri için kıymetli çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan, hizmetlerin kış aylarında artarak devam edeceğini lisana getirdi.

Başkan Sertaslan şöyle konuştu: “Sağlık İşleri Müdürlüğü gruplarımız, ilçemizin 25 farklı noktasındaki mama odaklarına her hafta yaklaşık 500 kilo mama bırakıyorlar. Bunun dışında bu odakların bakımlarını gruplarımız hayvan severlerle birlikte gerçekleştiriyorlar. Çeşitli sebeplerle yaralanan canlarımız da gruplarımız tarafından bulundukları yerden alınarak Umurbey’deki Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’mizde tedavi ediliyorlar. Burada kısırlaştırma süreçleri de uygulanarak denetimsiz çoğalmalarının önüne geçiliyor. Yani Gemlik’te sokaktaki canlar da huzur ve inanç içinde hayatlarını sürdürüyorlar.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu