Yaşam

Sinemalarda Bu Hafta: Korku Efsanesi “Büyücü Büyü: Şeytanın Ayini”nden “Küçük Deniz Kızı”na 7 Film

İkinci tür seçim ramak kalalarıyla biraz kafa dağıtmaya ne dersiniz? Sinema salonları bu hafta kaliteli sinemalara ev sahipliği yapıyor. ‘Conjuring: The Devil’s Rite’dan efsanevi kaygı dizisi ‘Conjuring’in yeni filmi ‘The Little Mermaid’e uzanan seçkide yedi film yer alıyor.

Detayları merak ediyorsanız sizi içeriğimize alalım;

1. Suzume (Suzume no Tojimari)

Özet: 17 yaşındaki Suzume bir gün yolda bir gençle tanışır. Suzume, ‘kapı’ arayan gencin peşine düşer ve onu dağlara kadar takip eder. Suzume, buradaki harap bir binada sağlam, bozulmamış bir kapı bulur ve kapıyı açmak için güçlü bir dürtü duyar. Suzume’nin ‘kapıları kapatma’ hikayesi böyle başlar.

Oyuncular:Nanoka Hara, Hokuto Matsumura, Eri Fukatsu

Müdür:Makoto Şinkai

2. İşaretli: Kurban

Özet: Varlıklı ama ilgisiz bir ailenin tek çocuğu olan Simge, küçük yaşta evden ayrılır ve kendi yolunu çizer. Sevgilisiyle mutlu bir hayat süren genç bayan, bir gün kapıda bir kedi bulur ve onu içeri alır. Yaptığı hareket, hayatını kabusa çevirecek bir dizi olayın kilidini açar.

Oyuncular:Yıldız Ustabaş, İpek Tenolçay, Muhammed Cangören

Müdür:Bülent Terzioğlu

3. Kaygısız Kafa

Özet: İşten kovulduktan sonra memleketi Kapadokya’ya dönen Murat, yas tutan kuzenleri Bedri ve Fehmi ile tanışır. Murat burada yeni bir iş kurmak isterken kuzenleri bu işten paçayı sıyırabilmenin endişesini yaşamaktadır. Peki işler nereye varacak?

Oyuncular:Burak Satıbol, Turgay Tanülkü, Ferdi Akarnur

Yönetmenler:İskender Bingöl, Taha Ulukaya

4. Savaş Midillisi

Özet: 23 yaşındaki Bill ve 12 yaşındaki Matho, Amerika Birleşik Devletleri’nin en fakir bölgelerinden birinde yaşayan iki gençtir. Sınırlı hayalleri bile olan ikili, toplumda bir yer sahibi olmak ve aidiyet duygusu hissetmek için çabalar.

Oyuncular:Stanley Good Voice Elk, Jojo Bapteise Whiting, Steven Yellow Hawk

Yönetmenler:Gina Gammell, Riley Keough

5. Goblin Masalları Kayıp Bebek

Özet: Gizemli olayları araştıran bir ekip, Zonguldak’tan gelen bir davet üzerine para harcar. Ekip, eski bir Fransız doğumhanede yaşananların ardından tuhaf olaylarla karşılaşır.

Oyuncular:Erol Sertel, Zeynep Er, Efekan Güner

Müdür:Kemal Danacı

6. Küçük Deniz Kızı

Özet: Kral Triton’un en cesur ve en küçük kızı olan Ariel bir deniz kızıdır. Ancak onun hayali, kendi dünyasının ötesini keşfetmektir. Karaya çıkan ve bir prense aşık olan Ariel, deniz kızlarının insanlarla iletişim kurmasının yasak olmasına rağmen onunla birlikte olabilmek için bir cadıyla anlaşma yapmaya karar verir. Ancak bu hareketi hem kendisini hem de babasını büyük bir tehlikeye atar.

Oyuncular:Halle Bailey, Jonah Hauer-King, Melissa McCarthy

Müdür:Rob Marshall

7. Sihirbazlık: Ötesi

Özet: ‘Conjuring’ serisinin bu yeni devamı, uyku sorunları olan Wanda’nın hikayesini anlatıyor. Uyku bozukluğundan kurtulmaya çalışan Wanda, son derece tekinsiz bir Dr. Pretorious’un grubuna katılır. Müvekkillerin gizemli bir şekilde kaybolduğu bu ortam, Wanda için giderek daha da ürkütücü bir hal alır.

Oyuncular:Victoria Grace Borrello, Steve Larkin

Müdür:Calvin Morie McCarthy

kizilirmakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu