Ekonomi

Oppenheimer, S&P 500 endeksinin 4.600’e yükseleceğini düşünüyor

Morgan Stanley ve Bank of America da dahil olmak üzere birçok hisse senedi stratejisti son zamanlarda ABD hisse senetlerinde sınırlı kazançlar konusunda uyarıda bulunurken, Oppenheimer analistleri şunları söyledi: S&P 500önümüzdeki aylarda yükselmeye devam etme potansiyeli görüyor.

Teknik analistler, S&P 500’ün 4.600’e kadar tırmanabileceğine inanıyor, bu da mevcut seviyelerden yaklaşık %11’lik bir artış potansiyeli anlamına geliyor. Endeks şimdiden yılbaşından bugüne (YTD) yaklaşık %7,8 arttı.

“Daha fazla hisse içeren ralliler genellikle devam eden rallilerdir, bu nedenle bunu kesinlikle olumlu bir pazar olarak görmüyoruz. Ancak bunun olumsuz bir durum olduğunu da düşünmüyoruz ve büyük şirketlerin gücünün zayıflığa ağır basması gerektiğini düşünüyoruz.” küçük şirketlerden.”

S&P 500’de ralli Russel 2000 Ayrıca 2.100’e yükselerek yaklaşık %18’lik bir artış potansiyeli gösteriyor. Analistler, yatırımcılara S&P 500’ün temel takviyenin (1.650) üzerinde işlem yapmaya devam ettiğini hatırlattı.

Ancak, küçük hacimli hisse senetleri düşüş trendine devam ederse ve sonunda yeni bir düşük döngüye ulaşırsa, bunun S&P 500’ü daha kırılgan hale getirebileceğine ve endeksi 3.800’ün altına çekebileceğine inanıyor.

Yazar: Senad Karaahmetoviç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu