Ekonomi

NIPSCO başkanı yeni kamu hizmeti görevi için ayrılıyor

MERRILLVILLE, Ind. – Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen tamamen düzenlenmiş kamu hizmeti şirketlerinden NiSource Inc. (NYSE: NI), Indiana merkezli iştiraki Northern Indiana Public Service Company’nin (NIPSCO) başkanı Mike Hooper’ın görevinden ayrıldığını duyurdu. Hooper, Orta Batı’da başka bir kamu hizmeti şirketine liderlik etmek üzere Çarşamba günü görevinden ayrılacak.

NiSource’taki 13 yıllık görev süresi boyunca Hooper, elektrik üretim geçişi ve altyapı modernizasyonu da dahil olmak üzere çeşitli uzun vadeli iş girişimlerinin ilerletilmesinde önemli bir rol oynadı. NiSource başkan yardımcısı ve kamu hizmetleri grup başkanı Melody Birmingham, Hooper’ın katkıları için minnettarlığını ifade etti ve gelecekteki çalışmalarında kendisine başarılar diledi.

Hooper’ın ayrılmasının ardından, şu anda bir başka NiSource iştiraki olan Columbia Gas of Ohio’nun başkanı ve işletme müdürü olan Vince Parisi, NIPSCO’da geçici liderlik sorumluluklarını üstlenecek. Parisi, daha önce AES Corp. şirketinde ABD kamu hizmetleri başkanlığının yanı sıra Indianapolis Power & Light Company ve Dayton Power & Light Company’de başkan ve CEO olarak görev yapmış olması nedeniyle bu göreve zengin bir deneyim getiriyor. Elektrik operasyonlarındaki geçmişi ve Indiana’nın enerji sektörüne olan aşinalığı onu uygun bir geçici lider olarak konumlandırıyor.

Parisi’nin atanmasının, elektrik üretimine geçiş ve altyapı yatırım planlarını uygulamaya devam ederken NIPSCO için istikrar ve süreklilik sağlaması bekleniyor. NiSource, şirketin gelecekteki başarısı için bu alanlarda ivmeyi korumanın önemini vurguladı.

NIPSCO, yüzyılı aşkın bir süredir kuzey Indiana’da önde gelen bir enerji sağlayıcısıdır ve şu anda 32 ilçede yaklaşık 859.000 doğal gaz ve 483.000 elektrik müşterisine hizmet vermektedir. NIPSCO’nun ana şirketi NiSource, Columbia Gas ve NIPSCO dahil olmak üzere yerel markaları aracılığıyla yaklaşık 3,3 milyon doğal gaz müşterisine ve 500.000 elektrik müşterisine hizmet vermektedir.

Bu makalede yer alan bilgiler bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-susehri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu