Teknoloji

Kremlin: Nükleer caydırıcılık tatbikatları Putin döneminde yapıldı

Kremlin’in açıklamasında, “Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Vladimir Putin başkanlığında nükleer caydırıcı güçlerin kara, deniz ve hava unsurlarına ait kuvvet ve araçlarla tatbikat gerçekleştirildi.” yer aldı.

Açıklamaya göre, Plesetskuzay limanından fırlatıldı YarlarKıtalar arası balistik füze Kamçatka YarımadasıKura menzilinde hedefi vurdu.

Barents Denizi’nde bulunan Nükleer denizaltından TulaSineva balistik füze testinin gerçekleştirildiği belirtilirken, Tu-95MSStratejik bombardıman uçağının ‘havadan yere’ seyir füzeleri fırlattığı bildirildi.

Tüm testler, Rusya Federasyonu Ulusal Savunma Kontrol MerkeziTatbikat sırasında planlanan tüm görevlerin eksiksiz olarak tamamlandığı kaydedildi.

https://twitter.com/sputnik_TR/status/1717219150693638288

Rusya Savunma Bakanlığı nükleer caydırıcı güçlerin tatbikatına ilişkin bir görüntü paylaştı

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılan bir görüntüde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin komutasındaki stratejik caydırıcı güçlerin tatbikatı sırasında füze atışları görüntülendi.

Yars taşınabilir kara tabanlı füze sistemi mürettebatının savaş performansı, füzenin fırlatılması ve Sineva füzesinin Tula nükleer denizaltısından fırlatılması da kaydedildi.

Videoda ayrıca Tu-95MS stratejik bombardıman uçağının kalkışı da gösterildi.

espiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu