Haber

KAYMEK’ten Kitap Okuma Yarışması

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Klasik hale getirdiği yarışlarla bireylerin fikir ve anlatım dünyasını zenginleştirmeyi hedefleyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi, “Kitap Seç, Oku, Yarış, Kazan” sloganıyla düzenlenen yarışta ikinci kez yer aldı.

Kadir Has Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen KAYMEK Kitap Okuma Yarışması’na Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ile Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın, yarışmacılar ve aileleri katıldı.

Başvuruları 21 Mayıs’ta tamamlanan Kitap Okuma Yarışması’na Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun “Yaban” adlı kitabından 1149, İskender Pala’nın “Od” kitabından 819 kişi başvuru yaptı. Belirlenen kitap ve kitabın yazarı ile ilgili 4 seçenekten oluşan 10 sorunun sorulduğu kitap yarışmasına büyük ilgi gösterildi.

Kahoot sistemi üzerinden düzenlenen yarışmada en hızlı sürede en doğruyu yaparak ilk 3’e girenlere ödülleri verildi.

YARIŞMACILARA ÖDÜL VERİLDİ

Büyük heyecana sahne olan yarışta İskender Pala’nın ‘Od’ adlı kitabından sorulara verdiği yanıtlarla birinci olan Hatice Demirbaş’a 4 bin TL, Zehra Kurd’a 3 bin TL, ve üçüncü olan Semra Yiğit 2 bin TL. Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun “Yaban” adlı kitabında sorulan sorulara verdiği yanıtlar ise birinciye Sudenur Çetin’e 4 bin TL, ikinciye Nilgün Yıldırım’a 3 bin TL ve üçüncüye Şerifenur Eren’e 2 bin TL ödül verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu