Ekonomi

İstanbul Mobilya Fuarı’na Büyük İlgi

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) desteklediği ve üye 53 markasının katıldığı fuar, Mobilya Dernekleri Federasyonu’nun desteğiyle Tüyap Tüm Fuarcılık ve Mos Fuarcılık işbirliğiyle toplam 28 salonda gerçekleştirildi.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak 120.000 m2’lik toplam 28 salonda ve 3000’den fazla markanın katılımıyla gerçekleşen IIFF 2023, 150’ye yakın ülkeden 140.000’den fazla ziyaretçiyi, 20 bini aşkın yabancıyı ağırladı.

Mustafa Balcı: “Bu yılki ihracat hedefi 6,5 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak”

Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, “IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı, yurt içinden 107 bin, yurt dışından 138 ülkeden yaklaşık 14 bin olmak üzere toplam 122 bin ziyaretçiyi ağırladı. 850 katılımcı ve 3000’den fazla markanın yer aldığı fuarda 3 milyar dolarlık iş temasının temeli atıldı. Geçen yıl fuarımız hem yurt dışından hem de ülkemizden büyük ilgi gördü ve bu yıl geçen yıla göre daha büyük bir ilgi vardı. Mobilya sektörü için oldukça değerli olan bu fuarda Türkiye’den ve yurt dışından ziyaretçilerimizi en iyi şekilde ağırladık ve yeni iş anlaşmalarına imza attık. Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük fuarında bu yıl 6,5 milyar dolar olarak belirlediğimiz ihracat hedefimize ulaştık.

Hedef dünyada ilk 3’e girmek

Türk Mobilya Departmanının son yıllardaki gelişim potansiyelinin tüm hızıyla devam ettiğini belirten Mosder Lideri Mustafa Balcı, “Çalışmalarımız ve modellerimiz Avrupa’da ve dünyada büyük ilgi görüyor. Her yıl katlanarak büyüyen Türk Mobilya sektörünün potansiyelini arttırdığı sürece ve en kısa zamanda dünyada ilk 3’e gireceğine inanıyorum. Misafirlerimiz 2023 yılının en modern-modüler, baza, bahçe mobilyaları, ofis-okul mobilyaları, aksesuar ve kumaş çalışmalarını İstanbul Fuar Merkezi’nde görebilecekler. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde modern-modüler mobilyalar, lüks mobilyalar ile çocuk ve genç odası mobilyaları kategorilerinde binlerce eseri yakından inceleme fırsatı buldular.”

cungushaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu