Haber

İran İsrail’i Mossad’ın suikast tehditlerine karşı uyardı

İran, Tel Aviv yönetimini, İsrail’in dış istihbarat teşkilatı Mossad’ın Tahran’daki ülkenin en üst düzey yetkililerine yönelik suikast tehditlerine karşı uyardı.

İran’ın yarı resmi haber ajansı Tesnim’in haberine göre Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Salami, başkent Tahran’da düzenlenen bir etkinlikte konuştu.

Salami, konuşmasında Mossad Direktörü David Barnea’nın İranlı üst düzey yetkililere yönelik suikast tehditlerine dikkat çekerek, “Siyonistler yeni yeni anlamsız açıklamalar yapmaya başladı. Bizi suikastla tehdit ediyorlar. O yüzden onlara şunu söylüyorum, eğer daha önceki suikastlar sizi daha güvenli yaptıysa” , devam etmek.” sözlerini kullandı.

Mossad’ın tehditleriyle ilgili olarak İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasser Kenani de İsrail’in “gayri meşru hedeflerine ulaşmak için terör eylemlerine başvurma konusunda bir geçmişi olduğunu” savundu.

Kenani, ülkesinin İsrail hükümetinin “aptalca” girişimlerine kararlı bir şekilde yanıt vermekten çekinmeyeceğini söyledi.

Mossad Lideri David Barnea, 10 Eylül’de yaptığı konuşmada İran’ı, İsrail vatandaşlarını hedef alan uluslararası “terör” kampanyasını ağırlaştırmakla suçladı.

Barnea, “sahadaki işbirlikçilerinden en üst kademelere kadar İran’a, İran’ın derinliklerinde ve hatta Tahran’da bir bedel ödetilebilir” tehdidinde bulunmuştu.

İran daha önce İsrail tarafından doğrudan tanınmamış olsa da İsrail tarafından düzenlenen birçok üst düzey şahsiyete yönelik suikastın hedefi olmuştu. Bunlardan en önemlisi 27 Kasım 2020’de nükleer bilim adamı Muhsin Fahrizade’nin Tahran’da öldürülmesiydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu