Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Malazgirt 1071’i Anma Programına katıldı

gençlik ve SporBakan Osman Aşkın Bak, Anadolu’nun Fethinin 952. Yılı Malazgirt 1071’i Anma Programı basın toplantısına katıldı.

Okmeydanı’ndaki Okçular Vakfı’nda düzenlenen toplantıya Bakan Bak, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan katıldı. .

Osman Aşkın Bak toplantıda yaptığı konuşmada, “Malazgirt’in ruhu ve gençlerimizin beynindeki yazıları çok değerli. Bu topraklardaki yerleşimimiz ve tüm bu süreçler çok değerli. Bakanlık olarak aktif olarak çalışıyoruz. Birçok değeri ortaya koyuyoruz. Faaliyetler sağlıyoruz. Bu ülkenin milli ve manevi değerlerini gençlerimize aşılamaya devam ediyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakanlık olarak Okçular Vakfı ve Geleneksel Sporlar Federasyonu ile iç içe olduklarının altını çizen Bakan Bak, “Malazgirt’e defalarca gittim. Bu önemli bir sorumluluk. Cumhurbaşkanımızın dünyaya yaptığı açıklamalar çok değerli. .Bu coğrafyada güçlü olmak zorundayız.Değerleri gelecek nesillere aktarmak zorundayız.Burayı vatan yapan Sultan Alparslan’a ve şehitlerimize saygılar sunarız.Gençlerimizle orada olacağız. ” görüş bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu