Haber

Erdoğan’ın konvoyuna sahte flaşörlü aracın girdiği iddia edildi! Bir saat uçağının yanında bekledi

Siyah aracına ‘protokol’ yazan ve el feneri taktıran İstanbullu bir vatandaşın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma konvoyuna katılarak yaklaşık bir saat uçağının yanında beklediği iddia edildi.

Korumalar, aracın konvoya ait olmadığını fark edince bölgeden uzaklaştırıldı. Sürücü, “Başkanı çok sevdiğim için girdim” diyerek kendini savundu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onlarca araçtan oluşan savunma konvoyu, maliyeti nedeniyle sıklıkla eleştiriliyor. Bu kez Erdoğan’ın konvoyuyla ilgili ‘ihmal’ iddiası ortaya atıldı.

“İddiaya göre, siyah aracına ‘protokol’ yazan ve geçersiz fener takan bir kişi, Atatürk Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağına gelerek 1 saat orada bekledi.

10Haber’in haberine göre, savunmacılar konvoyu çıkışa hazırlarken saat 14.33 sıralarında siyah bir araç Konukevi’nin E Kapısı’na yaklaştı. Habere konu olan habere göre, ön camında 06 plakalı bir aracın yanıp söndüğü görüldü. ‘Protokol’ o dedi. Kapı güvenliği arabayı aramak istediğinde içerideki kişi. “ Ben senin korumanım, hemen kapıyı aç” söz konusu.

Güvenlik bu sabırsız tavrı, araçtaki yanıp sönen ışığı ve ‘Protokol’ tabelasını görünce aracı içeri aldı. Araç kapıdan geçerek misafirhane önündeki aprona gitti. Argümana göre. Başkanın uçağına yaklaştı.

Bir süre sonra Cumhurbaşkanlığı muhafızları aracın konvoydan olmadığını anladı. Aracı kullanan kişi saat 15.45 sıralarında fark edilince hızla E Kapısına götürüldü.

10Haber’in ulaştığı kaynaklara göre araçtaki yanıp sönen ışık sahteydi. Sürücünün kendisi. “Başkanı çok sevdiğim için girdim” diye savundu. Kimlik bilgileri kontrol edilen şahsın herhangi bir suça karışmadığı tespit edilirken, sahte el feneri kullandığı gerekçesiyle işlem tamamlandıktan sonra olay yerinden uzaklaştırıldı.

Ama kapıdaki güvenlik ve polis memuruna gelince. ‘Güvenlik açığı oluşturdukları’ gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Şube Müdürlüğü ise yaşananlara ilişkin “Bizim kontrolümüzde değildi, bilgimiz yok” yanıtını verdi.

karliovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu