Haber

Erciş’te yaşlı kadına sürpriz doğum günü kutlaması

VAN’ın Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Murat Karaloğlu ve eşi Gamze Karaloğlu, 10 yıl önce eşini kaybeden Güler Akbaş’ı (73) yalnız yaşadığı evinde ziyaret ederek sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.

Vefa Destek Grubu, Erciş ilçesinin Kışla Mahallesi’nde yaşayan Güler Akbaş’ın doğum gününde pasta hazırladı. Vefa Grup’tan bilgi alan Kaymakam ve Belediye Başkan Yardımcısı Murat Karaloğlu, eşi Gamze Karaloğlu ile birlikte mahalleye giderek Akbaş’a pasta ve çeşitli ikramlarla sürpriz doğum günü kutlaması düzenledi.

Kaymakam Karaloğlu, daha önce hiç doğum günü kutlamayan Güler Akbaş’a sürpriz yaptıklarını belirterek, “Vefa projemiz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın yürüttüğü projeler kapsamında Erciş ilçemizde hayata geçirildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın koordinasyonunda Vefa gruplarımız her gün 2 aileyi ziyaret ediyor. Biz de “Güler ablamızı ziyaret edip doğum gününü kutlayarak ona sürpriz yapmak istedik. Bu duruma çok sevindi. Bu projeye katkı sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu imkanları seferber eden tüm bakanlıklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

‘Daha önce hiç doğum günü kutlamadım, çok duygulandım’

Kimsesi olmayan ve müstakil evde yalnız yaşayan Güler Akbaş, şöyle konuştu: “Yalnız yaşıyorum. Bugün benim doğum günüm. Daha önce hiç doğum günü kutlamadım. Kaymakamımız bugün bana sürpriz yaparak eşiyle birlikte evime geldi. Pasta, çiçek ve çeşitli ikramlar getirdi. Çok duygulandım. Allah devletimize zeval vermesin.” “Pastayı karşımda görünce çok şaşırdım. Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu