Ekonomi

Dogecoin son söylentilerle hızlı talep görüyor

Investing.com – Kripto piyasasının en büyük sandık koini olarak konumlandı DOGE, sosyal medya platformu X’te bir ödeme aracı olabileceğine dair söylentilerin yayılmasıyla hafta sonu hızlı bir yükseliş kaydetti.

X Payments hesabının açıklanmasının ardından resmi bir açıklama yapılmasa da spekülasyonların hızla yayılmasıyla DOGE hafta sonu yaklaşık %10’luk bir artış kaydetti. X uygulaması için ödeme özelliğinin çok yakın zamanda hizmete gireceğine dair bazı gelişmeler yaşandı. Elon Musk‘nin favori kripto varlığı DogecoinBu sisteme entegre edilebileceğine dair beklentileri de güçlendirdi.

X Payments hesabının ortaya çıkmasıyla DOGE, 0,08 doların altındaki fiyatından %15 artışla 0,09 dolara yükseldi. Ardından haftanın son gününde %2,5’in üzerinde bir gerileme kaydeden DOGE, yeni haftaya bir düzeltmeyle başladı ve %2 daha düşerek 0,083 dolara geriledi.

DOGE, Elon Musk’un favori kripto varlığı olarak anılırken, henüz resmi bir açıklama gelmese de ya da Musk bu konu hakkında bir ipucu vermese de bu sıçrama dikkat çekti.

DOGE topluluğu bu gelişmeden heyecan duysa da bazı piyasa yorumcuları, kripto para biriminin X’in ödeme sistemine entegrasyonundaki bazı zorluklara dikkat çekerek bu gelişme konusunda karamsar davranıyor. Öte yandan Elon Musk’un uzun süre kripto para piyasasından uzak kalması da kripto paranın olası bir ödeme entegrasyonunda kullanılma ihtimalini azaltıyor.

InvestingPro ile Yatırım Dünyasına Hakim Olun

Finans dünyasında gerçek bir değişim için InvestingPro ile tanışın! Borsa verilerinden gerçeğe uygun değerlere, sağlık durumu analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şey başarıya giden yolda size rehberlik etmek için burada. Özel indirim kuponlarımızla seçtiğiniz planda %60’a varan avantajlardan yararlanabilirsiniz. INVTROZEL1A Ve INVTROZEL2 31 Ocak’a kadar bu kodlarla bu fırsatı kaçırmayın. Çünkü mükemmel yatırım, mükemmel araçlarla başlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu