Haber

Dışişleri Bakanı Fidan, Filistinlilere yönelik baskı ve şiddet karşısında kimsenin sessiz kalamayacağını söyledi.

Dışişleri Bakanı Fidan, “Filistinlilere yönelik baskı ve şiddet karşısında sessiz kalamayız.”

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, bugün Ankara’da Belarus Dışişleri Bakanı Sergei Aleinik ile bir araya geldi. İkili ilişkilerin yanı sıra bölgesel konuların da ele alındığı toplantıda Dışişleri Bakanı Fidan, “Ukrayna’daki savaşın uluslararası hukuk temelinde sona ermesi gerekiyor. Taraflar arasında irade oluşursa Türkiye müzakerelere ev sahipliği yapmaya hazırdır. “

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, toplantının ana konuları arasında Gazze’de yaşanan insanlık trajedisi de yer aldı. İsrail’in güvenliği şiddet yoluyla sağlayamayacağını vurgulayan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın, “Filistinlilere yönelik baskı ve şiddet karşısında sessiz kalmak mümkün değildir” dediği öğrenildi.

Dışişleri Bakanı Fidan görüşmede, Türkiye’nin Ukrayna’daki savaşın uluslararası hukuk temelinde barışla sonuçlanmasını istediğini belirtti.

Savaşın uzamasının hem bölgesel hem de küresel düzeyde olumsuz etkileri olduğunu belirten Fidan, Türkiye’nin barışı tesis etmek için elinden geleni yapmaya devam edeceğini ve taraflar arasında irade oluşması halinde müzakerelere ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Gazze’de yaşanan zulüm ve vahşet karşısında uluslararası toplumun sessiz kalmaması gerektiğini belirten Dışişleri Bakanı Fidan, Belaruslu muhatabıyla yaptığı görüşmede, Türkiye’nin bir an önce tam ateşkesin sağlanması için büyük çaba sarf ettiğini belirtti. insani yardımların kesintisiz ulaştırılmasını sağlamak ve kalıcı barışa yönelik adımlar atmak. söylenmiş. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu