Ekonomi

Diana Shipping, Artemis gemisini 12,99 milyon dolara satıyor

ATİNA – Diana Shipping Inc., kuru yük gemilerinde uzmanlaşmış küresel bir nakliye şirketi. (NYSE:DSX), gemilerinden biri olan Artemis’i komisyonlar hariç 12,99 milyon dolara satmak için bir anlaşma imzaladı. Söz konusu 2006 yapımı geminin, 8 Mart 2024 tarihinde teslim edilmek üzere bağımsız bir üçüncü şahısla satış sözleşmesi imzalandı.

Artemis’in satışı şirketin filo yönetimi stratejisinin bir parçası. Bu sürecin tamamlanmasının ardından Diana Shipping’in filosu, 4’ü Newcastlemax, 9’u Capesize, 5’i Post-Panamax, 6’sı Kamsarmax, 6’sı Panamax ve 9’u Ultramax olmak üzere 39 kuru yük gemisinden oluşacak. Artemis’in de aralarında bulunduğu şirketin filosunun toplam taşıma kapasitesi yaklaşık 4,5 milyon deadweight tonaj (dwt) ve ortalama kurulu yaşı 10,59 yıl.

Diana Shipping Inc. Gemilerini öncelikle kısa ve orta vadeli kiralamalarla işletiyor ve küresel nakliye rotaları boyunca demir cevheri, kömür, tahıl ve diğer malzemeler gibi çeşitli kuru dökme yükleri taşıyor. Şirket, mülkiyet ve mürettebatsız tekne kiralama düzenlemeleri yoluyla deniz taşımacılığı hizmetleri sağlamayı amaçlamaktadır.

Satışa ve mevcut filo yapısına ilişkin bilgiler şirket ve Diana Shipping Inc. tarafından internet sitesinde paylaşıldı. Ancak web sitesindeki ayrıntılar bu basın bülteninin bir parçasını oluşturmaz.

Bu haber Diana Shipping Inc.’den alınmıştır. Tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve herhangi bir tartışma veya pazarlama promosyonu olmadan gemi satışlarına ilişkin temel gerçekleri sunmayı amaçlamaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu