Haber

DEAŞ’ın İstanbul merkezli 3 ildeki operasyonunun detaylarına ulaşıldı

İstanbul merkezli 3 ilde terör örgütü DEAŞ’a yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 12 zanlı arasında Suriye’den görev talimatı alan örgütün Marmara Bölge hakimi, İstanbul devlet görevlisi ve Azerbaycan görevlisinin de yer aldığı belirlendi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince FETÖ adına faaliyette bulunmakla suçlanan 12 zanlının teknik ve fiziki takibinin ardından yakalanan 12 zanlının arasında örgütün üst düzey yöneticilerinin olduğu ortaya çıktı. terör örgütü.

Kendisini “Takva” kümesi olarak tanımlayan ve görev talimatını Suriye’den alan örgütün sözde Marmara Bölge hakimi, İstanbul devlet görevlisi ve Azerbaycan yetkilisi dün düzenlenen operasyonda yakalandı.

Operasyon sonrası yapılan incelemede ekipler, hakim olduğu tahmin edilen Bilal Ö.’nün taşra görevlisi olarak Selman S.’yi atadığını, sözde Azerbaycanlı görevli AA’nın DAİŞ’e katılanların yakınlarına yardımda bulunduğunu belirledi.

Operasyonun ardından sözde yöneticilerin Ataşehir, Başakşehir, Bağcılar, Esenler, Esenyurt, Kartal, Küçükçekmece ve Pendik’te yeniden yapılandırılarak para topladığı ve örgüte eleman almaya çalıştığı da öğrenildi.

Zanlıların süreçleri devam ediyor.

Operasyon

İstanbul Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü DEAŞ’ın faaliyetlerini deşifre etmek için çalışma yürüterek, örgüt adına faaliyet gösterdiği değerlendirilen 12 zanlıyı teknik ve fiziki takibe aldı.

İstanbul merkezli Konya ve Antalya’da dün eş zamanlı düzenlenen operasyonda 12 zanlı yakalandı.

almusajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu