Haber

CHP’de İl ve İlçe Yöneticilerinin Milletvekilliği Aday Adaylığı İçin İstifa Takvimi Belirlendi

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, vilayet ve ilçe başkanlıklarına; milletvekili genel seçimlerinde aday adayı olmayı düşünen vilayet ve ilçe yöneticilerinin 5 Aralık 2022 ile 26 Aralık 2022 tarihleri ortasında vazifelerinden istifa etmeleri gerektiğine ait yazı gönderdi.

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke; CHP vilayet ve ilçe başkanlıklarına “Milletvekili aday adaylığı için istifalar” ile ilgili yazı gönderdi. Yazıda, şu sözler kullanıldı:

“Merkez İdare Şurası’nın 21 Kasım 2022 tarihli kararı uyarınca 2023 yılı içerisinde yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerinde aday adayı olmayı düşünenlerden aşağıdaki misyonları ifa edenlerin 05/12/2022 ile 26/12/2022 tarihleri ortasında misyonlarından istifa etmeleri gerekmektedir.

İstifa dilekçelerinin, bekletilmeksizin Genel Sekreterliğe gönderilmesi ehemmiyet arz etmektedir.

Belirlenen Müddette Aday Adaylığı için İstifa Etmesi Gerekenler:

İl Liderleri, Vilayet İdare Heyeti Üyeleri, İlçe Liderleri, İlçe İdare Konseyi Üyeleri, Belde Liderleri, Belde İdare Konseyi Üyeleri.

İstifa edenlerin yerine Parti Örgütü, Örgüt İdarelerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcılığı’nın bilgisi olmadan rastgele bir seçim ya da atama yapılmaması, boşlukların doldurulmaması konusunda gereğini bilgilerinize ehemmiyetle rica eder, âlâ çalışmalar dileriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu