Haber

Bodrum ve Polonya’nın Ogrodzieniec Belediyesi kardeş şehir oldu

Polonya’nın Silezya bölgesindeki Ogrodzieniec Belediyesi ile Bodrum Belediyesi arasında kardeş şehir ilişkisi kurulması için iyi niyet protokolü imzalandı.

Polonya Yerel Yönetimler Heyeti, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti. Ogrodzieniec Belediye Başkanı Anna Pilarczyk, Radom Bölgesi Belediye Başkanı Waldermar Trelka, Wieprz Belediye Başkanı Malgorzata Chrapek, Sekowa Belediye Başkanı Malgorzata Maluch, Kolno Bölgesi Belediye Başkanı Tadeusz Klama, Wolomin Bölgesi Belediye Başkanı Adam Lubiak, Komaró Bölgesi Lideri Wieslawa Sienkowska, Wójnicz Belediyesi Lider Tadeusz Bak, Bochnia Kasabası Lideri Marek Bzdek, Boner Vakfı Müdürü Martyna Duda ve Kruszyna Kasabası Lideri Jadwiga Zawadzka.

Sohbet ortamında gerçekleşen ziyaretin ardından Ogrodzieniec ve Bodrum Belediyeleri arasında kardeş şehir olmak için ‘İyi Niyet Protokolü’ imzalandı.

Ayrıca Wolomin İlçe Başkanı Adam Lubiak ile Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, iki şehrin öğrenci ve öğretmenleri arasında bilim, eğitim, kültür ve sanat alanlarında karşılıklı ziyaretler ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla “İyi Niyet Protokolü” imzaladı.

Bodrum Belediyesi ve Polonya’nın Ogrodzieniec Belediyesi; Sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda ortak yararların sağlanması amacıyla imzalanan protokol ile karşılıklı kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin gerçekleşmesini sağlayacak.

Tarihsel ve kültürel anlamda işbirliği yapılarak ortak tarihin korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacaktır. Eğitim, bilim ve teknoloji alanlarında tarafların gelişmesinde etkili olan proje ve uygulamalarla ikili işbirliğinin geliştirilmesine ve güçlendirilmesine katkı sağlayacak mekanizmalar kurulacaktır. Kardeş şehir ilişkileri çerçevesinde her iki belediye bünyesinde karşılıklı çalışma ziyaretleri, seminerler, konferanslar ve ziyaretler düzenlenecektir.

Anna Pilarczyk, “Bu iyi niyet protokolünün imzalanmasıyla Ogrodzieniec ile Bodrum arasındaki dostluğun daha da güçleneceğine inanıyorum. Karşılıklı kültürel etkileşim ve iş birliği ile tarihimizi koruma ve geliştirme yolunda önemli adımlar atacağız. Hem Ogrodzieniec hem de Bodrum halkının yaşam kalitesi ve her iki şehir için ortak faydalar sağlayacağı belirtildi.

Aras, Ogrodzieniec ile Bodrum’un göbeğinde kurulacak bağın kültürel, ekonomik ve sosyal alanlarda iş birliğini teşvik edeceğini, iki şehrin ortasında yapılacak etkinliklerin halk arasındaki dostluk bağlarını güçlendireceğini ve karşılıklı anlayışı artıracağını da belirtti. .

sefaatliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu