Haber

Bergama Serbest Bölgesi’nde hedef 2024

İZMİR (İGFA) –Geçtiğimiz Pazartesi günü Bergama’da değerli bir toplantı gerçekleştirildi.

Bergama’nın Aşağıkırıklar Mahallesi’nde kurulan Batı Anadolu Serbest Bölge Kurucusu ve İşletmecisi A.Ş. (BAŞBAŞ) Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’yu ziyaret etti. Belediye binasında gerçekleştirilen toplantıda Bergama Serbest Bölgesi için yapılacak çalışmalar ele alındı. Ulaşım, içme suyu, kullanma suyu ve telekomünikasyon gibi altyapı çalışmalarının hızla yürütülmeye başlandığı Bergama Serbest Bölgesi (BAŞBAŞ) için istişareler yapıldı.

“SERBEST BÖLGE ÖNCELİKLERİMİZDE”

Bergama Serbest Bölgesi’nin kuruluş kararının açıklanmasının ardından hummalı bir çalışmanın başladığını kaydeden Başkan Hakan Koştu, “2.5 m2’lik alan üzerinde projelendirme çalışmaları ESBAŞ tarafından yürütülen Batı Anadolu Serbest Bölgemizin fizibilite raporu. Aşağıkırıklar mahallemizde bulunan 1 milyon metrekare serbest Bölgeler Yurtdışı Yatırım ve Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi. . Daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 22 Şubat 2020 tarihinde Bergama’ya yaptığı ziyarette Batı Anadolu Serbest Bölgesi’nin açılacağını duyurmuştu. O gün Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Faruk Güler ile bir görüşmemiz oldu. ESBAŞ CEO’su. Cumhurbaşkanımızın da desteğini alan BAŞBAŞ için çalışmalarımıza aralıksız devam ettik. Ve son olarak 8 Eylül 2021 tarihinde Bergama ekonomisi için tarihi bir gün yaşadık. Bu değerli günde, Bergama Batı Anadolu Serbest Bölgesi kararı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlandı. Bizim için 8 Eylül, çalışmalarımızın, Ankara’daki toplantılarımızın, gece gündüz sürdürdüğümüz çalışmaların meyvelerinin olgunlaştığı gündür. Ve 8 Eylül 2021 tarihi itibari ile Bergama Serbest Bölgesi’nin alt yapı çalışmaları için dönem açılmıştır.”

“2024 YILINDA İLK FABRİKAYI HEDEFLE DÜĞMEYE BASIN, ÜRETİM BAŞLAYIN”

BAŞBAŞ Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Hakan Koştu, Faruk Güler ile birlikte değerlendirdiklerini belirterek, “Bergama’mızın ekonomisinin lokomotifi Batı Anadolu Serbest Bölgemiz olacak. 20 bin kişiye istihdam sağlanacak. İlçemizin gençleri çok önemli ve geniş bir istihdam alanına sahip olacak. 2024 yılından itibaren de Bergama antik kentimizde işsizliği sorun olmaktan çıkaracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu