Haber

Başkan Büyükkılıç: “Kayserispor bizim değerimiz, markamızdır”

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – RHG Enertürk Power Stadyumu’nda düzenlenen imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Törene Memduh Büyükkılıç, Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, yeni teknik direktör Burak Yılmaz, sarı-kırmızılı takımın yöneticileri ile kentte görev yapan yerel ve yaygın basın mensupları katıldı.

“KAYSERİSPOR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE ANLAMLI”

Başkan Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada, “Kayserispor’umuzun yönetim kurulu başkanına ve bundan sonraki süreçte de Kayserispor’umuzun teknik direktörü olarak görevlerine devam edeceğini ümit eden Burak Hoca’ya selam ve saygılarımı sunuyorum. Siz değerli basın mensuplarımız şahsında tüm Kayserili hemşehrilerim. Kayserispor bizim için çok önemli ve anlamlı. Kayserispor bizim değerimizdir, markamızdır. Elbette tüm sevinçleriyle, sıkıntılarıyla sahip çıktığımız bir değer” dedi.

“KAYSERİSPOR BÜYÜK BİR TOPLULUK”

Kayserispor’un büyük bir camia olduğuna işaret eden Büyükkılıç, “İnişleri var, çıkışları var, sevinçleri ve sıkıntıları var ama Kayserispor büyük bir camia. Geçmişten bu yana şehrimizi en iyi şekilde temsil eden, olumlu şekilde konuşulmasını sağlayan bir değerdir. “Yönetim kurulumuza ve antrenörlerimize teşekkür ederken, başta iç saha kalesi olmak üzere taraftarlarımıza da teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“KAYSERİSPOR’UMUZU HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Başkan Büyükkılıç, teknik direktör değişim sürecine de değinerek şunları söyledi:

“Recep hocamla bir dönem yaşadık. Tabii çok güzel günler de yaşandı. Elbette hep kazanacağız diye bir şey yok, sıkıntılı zamanlar da oldu. Nitekim dürüstlüğüyle, kalitesiyle, karakteriyle, Kayseri’mize ve Kayserispor’umuza olan sıcak ilgisiyle burada uyum içinde çalıştı. Son periyotta istenilen performans sağlanamayınca yanlış bir çağrı mantığıyla değil, bir değişikliğin muhtemelen Kayserispor camiasının ismine fayda sağlayacağı anlayışıyla ayrılmak zorunda kaldı. Artık muhteşem, bizi yurt içi ve yurt dışında temsil etmiş, futboluyla mücadele ediyor, gayret anlayışıyla hepimizin gururu, milli maçlarda gözümüz adeta Burak kardeşimize bakıyor, Daha önce hatırlanacak, değerli antrenörümüz olan babası da bir süre Kayseri’mizde görev yapmıştı. İnşallah yeni bir sayfa açarak oyuncularımızla, yöneticilerimizle, başta Bakanımız Mehmet Özhaseki olmak üzere şehrimiz, maaşlı bakanlarımız, milletvekillerimiz, şehrimizin kurum ve kuruluşlarıyla önümüze bakacağız. İnşallah Kayserispor’u hak ettiği yere getireceğimize inanıyorum.”

“AVRUPA YOLUNDA KAYSERİSPOR’U ÇAĞIRARAK HEDEFİMİZE İLERLEYECEĞİZ”

Şehrin takımına sahip çıkacaklarını vurgulayan Büyükkılıç, “Transfer panosunun açılması konusunda başta Bakanımız Mehmet Özhaseki olmak üzere üzerimize ne düşüyorsa onu yapma irademizi ifade ediyorum. İnşallah yine Kayserispor’umuza fırsatlar sağlayarak şehrimizin takımına hukuki çerçevede sahip çıkacağız. Biz üzerimize düşeni yapacağız ve inşallah hep birlikte Avrupa yolunda Kayserispor olarak hedefimize doğru ilerleyeceğiz. Hiçbir şey amaçsız gerçekleşmez. Milletvekilimiz Baki Ersoy da her zamanki sahiplenme duygusuyla üzerine düşeni yapma iradesini gösteriyor. “Bütün milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“SADECE KAYSERİMİZ DEĞİL, ÜLKEMİZ SİZİN GİBİ BİR DEĞER KAZANACAK”

Başkan Büyükkılıç, Kayserispor’un yeni Teknik Direktörü Burak Yılmaz’ın başarılı olacağına inandığını belirterek, “Burada olmak, hocamıza sahip çıkmak, ona dua etmek, onun başarısı inşallah şehrimizin başarısı olur, başaracağınıza inanıyorum. “Sadece Kayseri değil, ülkemiz de sizin gibi bir değere kavuşacaktır” dedi.

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a, sadece başkan olmaktan ziyade şehre ağabey gibi davrandığını belirterek, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kayserispor’un yeni teknik direktörü Burak Yılmaz da Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.

Konuşmaların ardından sarı-kırmızılı takımın yeni teknik direktörü Burak Yılmaz imza atarak Kayserispor ailesine katıldı. Törende takımın yeni teknik direktörü Yılmaz gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Lider Büyükkılıç da Yılmaz’ı tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu