Haber

Bakan Bozdağ: ‘Eve gidin’ diyenler şimdi ‘buraya gelin’ diyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP’nin 2. asır vizyonuyla ilgili olarak, “Evinize gidin” diyenler şimdi “Buraya gelin” diyorlar. Onlar Türkiye’yi yöneteceklerine söz veriyorlar” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TRT Haber canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ, CHP’nin 2. yüzyıl vizyonuyla ilgili olarak, “AK Parti’nin ‘Century of Turkey’ programından esinlenen ismi dışında hiçbir özelliğini beğenmedim. Yani bir parti 2. yüzyıl çağrısı yapıyor. Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibi Türk milletinin liyakatine, gücüne, gücüne, bilgi ve tecrübesine güvenmiyorlar.Bu yüzden Amerika’dan Jeremy Rifkin adında bir beyefendi ile anlaşma yaptılar.Türkiye’nin önemli meselelerini kendisine emanet edeceğini ve yapabileceğini söylüyor. ağzından ikinci yüzyıla çağrıda bulunarak, “Çok net söylüyorum, Atatürk’ün partisine yakışmaz” dedi.

“Amerika’ya ‘evinize gidin’ diyenler, Türkiye’yi Amerika ile birlikte yönetme sözü veriyor”

Bakan Bozdağ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vekalet ve himayeyi reddeden, kapitalizme karşı mücadele eden büyük bir kahraman olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Duyun-u Umumiye’yi Türkiye’den tekrar gönderen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bağımsız bir ekonomi kurmaya çalışan odur. Ama şimdi bakın sosyal demokratlar sık ​​sık ’68’de Amerika’ya karşıyız. eve git dedik, böyle dedik, böyle dedik.’ Şimdi ne diyor? Bu arada Türkiye’yi yönetme sözü veriyorlar. 21. yüzyıl çağrısını nasıl görüyorlar? Vicdanlarını rahatlatıyor mu? Kabul edilebilir bir şey mi? Ben bir şey görmedim.”

“İşte yetki ve gücü milletten alanlara güvenmeyen hastalıklı bir zihniyetin görüntüsü”

Kılıçdaroğlu’nun şu anda bir danışmanlar ordusuyla CHP’nin başına geçtiğini ifade eden Bozdağ, “Öyle görünüyor. Artık Türkiye’deki danışmanlar yetmiyor, Amerika’daki ve başka yerlerdeki danışmanları da ekliyor. 70 kişi siyaset üstü bir güç birliği oluşturacak” O zaman parlamentoya ne gerek var? O halde parti meclisine, parti yönetimine, parti teşkilatlarına ne gerek var? Türkiye’yi başkalarıyla yönetecekseniz, lütfen yönetin. Çok net söylüyorum, siyaset kurumuna, siyasetçilere güvenmeyenler, yetki ve gücü milletten olanlara” Burada hastalıklı bir zihniyet görüntüsü var, oraya güvenmiyorlar. bürokratlar, biz danışmanlara güveniyoruz.’ “Peki, vekillerine güveniyor musun? Milletvekillerine güvendiğini görmüyorum. Parti meclisine güveniyor musunuz? Ben de görmüyorum. Peki, parti teşkilatına güveniyor musunuz? Sizin de ona güvendiğinizi görmüyoruz.”

“Adam Türkiye’ye gelmeye tenezzül bile etmedi”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir siyasi kurum, milletvekillerine, parti meclisine, parti teşkilatına ve kendi kadrolarına, millet iradesiyle seçilmişlere güvenmeyen bir siyasi kurum asla demokrasi iddiasında olamaz. Henüz demokrasiyi sindirmemiş, kabul edilemez, yani adam Türkiye’ye bile gelmemiş, Türkiye’nin getiremediği danışmanlar var.

Şimdi soruyorum, Allah Türk milletine onları koruma yetkisi veriyorsa, Kemal Derviş yerliydi, en azından Türk vatandaşıydı. Artık Türk vatandaşı olmayan bu danışmanlarla Türkiye’yi nereye götürecekler?” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu