Haber

Bahçelievler’de Okul Otobüsü Çocuğa Çarptı

BAHÇELİEVLER’de yolun karşısına geçmeye çalışan 4 yaşındaki Ömer Asaf Şengül’e okul otobüsü çarptı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Ömer Asaf, günlerdir yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Olay yerinden kaçtıktan sonra gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan minibüs şoförünün, “Kediye çarptım sandım” dediği iddia edildi.

Olay, 8 Kasım Çarşamba günü Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre 4 yaşındaki Ömer Asaf Şengül yolun karşı tarafına geçmeye çalıştı. Bu sırada bir öğrenciyi indiren okul otobüsü hareket ederek Ömer Asaf’a çarptı. Ömer Asaf aracın altında kalırken sürücü olay yerinden kaçtı. Ömer Asaf’ın yardımına koşan vatandaşlar, servis şoförüne durup bağırdı. Sürücü, “Kaza yapmadım” diyerek yoluna devam etti. Vatandaşlar Asaf’ı otomobille en yakın hastaneye götürdü. Polis ekipleri tarafından yakalanarak daha sonra serbest bırakılan ve tutuksuz yargılanan servis şoförünün, “Kediye çarptım sandım” dediği iddia edildi. Yoğun bakımda tedavisi devam eden 4 yaşındaki Ömer Asaf Şengül’ün yaşam mücadelesi sürüyor.

“KEDİ VURDUĞUMU DÜŞÜNDÜM”

Ömer Asaf’ın teyzesi Saime Şengül, “Çocuğumuz servisin durduğunu görünce karşıdan karşıya geçmek istedi. Geçerken adamı görmediğini söyledi ama ‘Kedi sandım’ dedi. ‘ dedi ve kaçtı.Ama kedi bile olsa dönüp bakmaz mıydı?Sonra arkasından bağırıp durdurdular.’Ben değilim’ dedi. Hostes arabadan indi ve ‘Çocuğun üzerinden geçtin’ dedi. Şoför ‘Biz değildik, gidelim’ dedi. ‘Bir kediye çarptığımı sandım’ dedi. Şimdi serbest bırakıldı. Bu adamın nasıl bir vicdanı var? “Nasıl rahat ediyor? Akşamları başını yastığa nasıl koyuyor? Çocuk şu anda yoğun bakımda; kaburgaları, ayağı, kolu kırılmış, beyin kanaması geçirmiş. 8 gündür yoğun bakımda. Biz de dua ediyoruz” dedi.

Ömer Asaf’ın teyzesi Meryem Şengül ise şu şekilde tepki gösterdi: “Adam vurup kaçtı. ‘Görmedim’ diyor. Çocuğu nasıl görmez? Bütün mahalle bağırıp ıslık çalıyordu.”

“ÇOCUK AĞIR BAKIMDA, Şoför ÜCRETSİZ”

Olayın görgü tanığı Fatih Karçığa, “Araç durup bir öğrenciyi indiriyordu. Çocuk, kendisine yol verdiğini sanarak ona yetişti. O anda gaza basınca arabayı ezdi. Çocuk. İlerlediğinde ‘Ben onu ezmedim’ dedi ve gitti. Çocuk şu anda yoğun bakımda, şoför ise serbest bırakıldı. “Adalet bekliyoruz” dedi.

haber-cankaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu