Haber

Atık Jilet Toplama Kampanyası Ankara’da Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın düzenlediği ‘Atık Jilet Toplama Kampanyası’ devam ediyor. Sokak hayvanlarının ve kağıt toplayıcıların israfını önlemek amacıyla 2019 yılında başlatılan proje kapsamında bugüne kadar 300 kilo atık tıraş bıçağı geri dönüşüme kazandırıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara Berberler, Esnaf ve Sanatkarlar Odası iş birliğiyle 2019 yılında başlattığı ‘Atık Jilet Toplama Kampanyası’ devam ediyor. Kullanılmış jiletlerin geri dönüştürülmesi, sokak hayvanlarına ve kağıt toplayıcılara zarar verilmemesi amacıyla başlatılan kampanya kapsamında başkentte hizmet veren 3 bin 100 berbere atık jilet toplama kutusu dağıtıldı. Kampanya ile 2019 yılında 300 kiloya yakın tıraş bıçağı çöpe atıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi, Atık Koordinasyon Şube Müdürlüğü Kontrol Şefi Çiğdem Mercan, “Berberler, Sanatkarlar ve Sanatkarlar Odası ve belediyemiz işbirliği ile atık jiletlerin geri dönüşüme katılımını sağladık. Bu projede biz Ankara’da 3 bin 100 berber esnafıyla çalışıyoruz. Toplanan jiletler, 2019’dan bu yana 300 kilograma yakın tıraş bıçağı çöpe atıldı” dedi.

BERBERLERDEN MANSUR YAVAŞ’A TEŞEKKÜRLER

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, şunları söyledi:

“2019 yılında çöp toplayıcılarımızı ve çöple beslenen hayvanlarımızı korumak için çöp bidonundaki jiletleri toplayıp geri dönüşüme kazandıralım diye projemizi Cumhurbaşkanımıza ilettik. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş sayesinde, o da bize bu konuda yardımcı oldu.Berberlerimiz artık jiletleri kutulara topluyorlar.Dolu kutuları odamıza getiriyorlar.Binlerce tıraş bıçağını bu halde geri dönüştürdük.Başkanımıza bize verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz. Tek bir sokak hayvanını bile kurtarsak ne mutlu bize.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu